کتاب دیزی دارکر نام رمانی است نوشته آلیس فینی  که پیشتر او را با رمان ها  "او" ، "من گاهی دروغ می گویم" و " سنگ کاغذ قیچی " می شناسیم. دیزی دارکر یک رمان فوق العاده و تریلر جذاب است که نظیر آن را در گذشته فقط میتوانستیم در کتاب های آگاتاکریستی ببینیم. دیزی دارکر نیز به مانند کتاب های قبلی آلیس فینی به محض انتشار در بالاترین رتبه فروش نیویورک تایمز و سایت آمازون قرار گرفت و همچنان جزو پرفروشترین کتاب های تریلر در جهان است و در کشور ما نیز به محض انتشار توسط انتشارات کتاب مجازی استقبال بی نظیری از آن شد و در بیشتر سایت های معتبر در بین لیست پرفروش ترین کتاب ها دیده می شود . دیزی دارکر نامزد بهترین کتاب معمایی و هیجان انگیز  جهان در سال 2022 شد .  

دیزی دارکر  نخستین بار در ایران،  اواخر سال 1401 توسط خانم سونیا سینگ ترجمه و انتشارات کتاب مجازی ناشر موفق این روزهای کشور،  آن را منتشر و روانه بازار کرد .


دیزی دارکر

خلاصه داستان

خانواده دارکر که در جزیره خصوصی خود در کورنوال جدا شده اند، برای اولین بار در بیش از یک دهه گذشته دور هم جمع شده اند. وقتی جزر و مد فرا می رسد، آنها به مدت هشت ساعت از بقیه جهان قطع می شوند. زمانی که جزر و مد برگردد، دیگر هیچ چیز مثل قبل نخواهد شد. هیچی – چون یکی از خانواده قاتل است. . .

در حالی که برگ های پاییز می ریزند، دیزی دارکر برای جشن تولد هشتاد سالگی به خانه مادربزرگش می رسد. Seaglass، خانه اجدادی دارکر، یک خانه در حال فروپاشی کورنی است که در جزیره خصوصی کوچک خود قرار دارد.

هر یک از اعضای خانواده رازهای خود را دارند. نانا خیلی وقته تنهام پدر غایب دیزی، فرانک. مادر خونسردش نانسی. خواهر و برادرش، رز و لیلی، و خواهرزاده‌اش، تریکسی، پر از سوال و بدون پدر. دیزی هرگز رابطه آسانی با خانواده اش نداشته است، اما برخی از رازها بسیار تیره تر از بقیه هستند. این گردهمایی خواهد بود که برخی از آنها به یاد نمی آورند.


کتاب دیزی دارکر

نقد و بررسی کتاب ( اختصاصی دیجی کتاب )

ما با نامه ای تاثیرگذار به خواننده شروع می کنیم که مشخص نیست نامه واقعی است یا بخشی از داستان. سپس با دیزی و داستان جذاب او ملاقات می کنیم.

اگرچه در ابتدا کند بودم، اما مطمئن نبودم که می‌خواهم ادامه بدم کتاب رو یا اما پس از بحث با یکی از دوستان اهل فن که در همان زمان آن را می خواند، (که اتفاقاً عالی بود!) من به توصیه او  کتاب را خواندم  و  پس از مطالعه حدود 80 صفحه از کتاب، به طور قابل توجهی بالا گرفت و بسیار لذت بخش تر شد. از آنجا هیجان پشت هیجان بود و دیگر نمیتوانستم کتاب را زمین بگزارم.

داستان بسیار غم انگیز است، به خصوص وقتی همه چیز فاش می شود، شخصیت ها متنوع و دراماتیک هستند، اما هر کدام کاملاً مناسب هستند. تئوری هایی که داشتم دیوانه کننده بودند و تقریباً هر یک از شخصیت ها را در مقطعی متهم کرده بودم. من از آن 80 صفحه کاملا درگیر داستان شده بودم. 

این یکی از هوشمندانه ترین تریلرهایی است که تا به حال خوانده ام، واقعاً فوق العاده بود. فکر می‌کردم همه چیز را در سرم دوخته‌ام و بعد بارها به خودم شک کردم و بین کسی که فکر می‌کردم مسئول است و چیزی که فکر می‌کردم قرار است مثل یویو اتفاق بیفتد تغییر می‌دادم. در نهایت، اولین نظریه من درست بود، به اندازه کافی خنده دار، همان چیزی که دوستم فکر می کرد، و همه چیز بسیار واضح تر شد. فراز و نشیب ها عالی هستند،  داستان آنچنان فکر شما را درگیر خود می کند تا همه چیز را حل کنید .

این یک خواندن پنج ستاره درخشان است که من به شدت توصیه می کنم!


آلیس فینی نویسنده کتاب دیزی دارکر و سنگ کاغذ قیچی

"آشنایی با نویسنده کتاب دیزی دارکر

آلیس فینی نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و آمازون است که تاکنون  میلیون ها نسخه از کتاب های او در سراسر جهار فروش رفته است. کتاب‌های او به بیش از بیست و پنج زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند و  چندین فیلم و سریال با اقتباس‌ از کتاب های وی ساخته شده و چندین فیلم نیز در حال ساخت هستند  از جمله کتاب های  سنگ، کاغذ، قیچی که توسط تهیه کننده The Crown در حال ساخت سریال تلویزیونی است. آلیس پانزده سال خبرنگار بی بی سی بود و اکنون با خانواده اش در دوون زندگی می کند. دیزی دارکر پنجمین رمان اوست.


خرید کتاب دیزی دارکر با تخفیف ویژه

از سایت دیجی کتاب ( ارزانترین فروشنده کتاب) + پست ارزان

خرید کتاب دیزی دارکر با تخفیف