🛍️ پیگیری سفارش


رهگیری مرسولات پستی


برای پیگیری سفارشات ارسال شده از طریق پست به روش زیر عمل کنید:

۱ _ وارد سامانه رهگیری مرسولات شرکت پست به آدرس : https://tracking.post.ir
۲ _ شماره مرسوله ای که برایتان پیامک شده را وارد کرده سپس دکمه Enter را فشار دهید.
۳ _ در ادامه صفحه اطلاعات شخصی و مرسوله برایتان به نمایش گذاشته شده و و از آخرین وضعیت مرسوله مطلع شوید.

آموزش تصویری

1.

2.
🔴 مسئولیت تمامی مرسولات پس تحویل به پست و صدور کد رهگیری، مربوط به اداره محترم پست جمهوری اسلامی ایران می باشد.

🔴 نهایت زمان برای دریافت سفارشات پس از تحویل به پست ، 7 روز کاری می باشد. در صورتی که مرسوله خود را در زمان اعلام شده از طرف سایت دریافت نکردید ، حتما وارد لینک سامانه ثبت شکایات پستی شده، و شکایتی مبنی بر تاخیر در تحویل مرسوله ثبت نموده و منتظر پاسخ پست بمانید، معمولا در کمتر از 24 ساعت پاسخ شما را خواهند داد. 

لینک ثبت شکایت https://eop.post.ir/DeliveryTimeCheck.aspx


✖🔴 در صورت ثبت اطلاعات ناقص یا اشتباه از قبیل آدرس، نام و نام خانوادگی ، تلفن و ...   تمام عواقب ناشی از عدم دریافت مرسوله بر عهده خریدار می باشد .


توصیه‌های مهم پستی

  • حتماً کد پستی و کد ملی خود را درج کنید، چون نقص آن هم ممکن است سرنوشت بسته‌ی شما را به خطر بیندازد و هم اینکه نقص کد پستی، هزینه‌ی مضاعفی را به بسته‌ی شما تحمیل خواهد کرد.
  • در صورت امکان دو شماره تلفن درج کنید که در صورت نیاز، پستچی یا کارمندان پست، بتوانند با شما ارتباط بگیرند.
  • آدرس را صحیح و کامل بنویسید، اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، درج شماره پلاک ،واحد طبقه و شماره زنگ الزامی است و در صورتی که نوشته نشده باشد. مسئولیت عدم تحویل مرسوله بر عهده گیرنده خواهد بود . 
  • دریافت شماره‌ی پستچی از اداره پست یا سامانه‌ی پست و تماس با وی برای دریافت بسته، ازلحاظ قوانین پستی، منعی ندارد و میتوانید با پست منطقه خود تماس گرفته و شماره نامه رسان را از آن ها طلب کنید.
  • اگر برای دریافت مرسوله‌ی خود عجله دارید، به‌محض درج زمان تحویل به نامه‌رسان، با وی تماس بگیرید و برای دریافت مرسوله، هماهنگ شوید.
  • طبق زمان‌بندی نوع پست، وضعیت مرسوله را رهگیری و رصد نمایید؛ درصورتی‌که از زمان اعلام‌شده بیش از دو روز تأخیر داشت، به‌صورت تلفنی پیگیری نمایید. ممکن است روند ارسال مرسوله دچار مشکل شده باشد یا برگشت بخورد و امکان دارد برگشت مرسوله و ارسال مجدد آن، ماه ها به طول بیانجامد.

 دانستی های مفید پستی

 

📌  در حال حاضر مدت زمان معمول برای تحویل مرسولات، بعد از تحویل به پست،   بازه زمانی 3 تا 6 روز کاری است.

 ( این زمان نسبت به شهرستان‌های مختلف متغیر است، به طور مثال تحویل مرسولات در کلانشهر ها و مراکز استان ها سریع‌تر از شهرستانها انجام می پذیرد. در برخی از استان ها به مانند کرمان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی ، معمولا خدمات دهی توسط پست ضعیف است و با تاخیر انجام می‌پذیرد  )

🔶 دیجی کتاب یک سامانه یکپارچه فروش و تامین کتاب با نمایندگی های فعال در اکثر شهر های ایران است و سعی بر این دارد تا در جهت افزایش سرعت و کیفیت خدمات دهی، سفارشات را از نزدیکترین شعب به مشتریان عزیز ارسال نماید . 

🔶سفارشات شما طبق تاریخ اعلامی هنگام ثبت سفارش، تحویل پست می شوند.

🔷از ابتدای سال 1401 سفارشات ویژه پستی ( تحویل 24 تا 48 ساعته )) توسط اداره پست به طور کل جمع آوری گردیده است و به هیچ وجه پست سریع وجود ندارد و فقط توسط پست های خصوصی به مانند تیپاکس و چاپار انجام پذیر است.

🔹 لطفا هنگام سفارش به تاریخ ارسال توجه فرمایید و در صورتی که برای دریافت سفارش خود عجله دارید و حتما باید در تاریخ خاصی مرسوله خود را دریافت نمایید، حتما قبل از ثبت و پرداخت سفارش با پشتیبانی هماهنگ نمایید.

( روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمی شوند. )

لطفا توجه فرمایید . . .

در ایام تابستان ( تیر ، مرداد , شهریور ) اغلب شعب اداره پست در سطح کشور به مانند ادارات دولتی دیگر به جز بانک ها ، روزهای پنجشنبه به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق و جلوگیری از خاموشی ها , تعطیل می باشد.

بدین منظور چنانچه

سفارش خود را روز چهارشنبه ثبت کرده باشید , زمان تحویل مرسوله شما به اداره پست , روز شنبه خواهد بود.

و در صورتی که تاریخ تحویل مرسوله شما پنجشنبه باشد , مرسوله خود را با 48 ساعت تاخیر و روز شنبه دریافت خواهید کرد .در صورتی که عجله دارید و باید حتما در تاریخ مشخصی مرسوله را دریافت نمایید حتما قبل از ثبت سفارش با پشتیبانی هماهنگ کنید .چون خیلی رو پست و زمان تحویل نمیشه حساب کرد. 

مرسولات با حجم و وزن کمتر معمولا سریعتر از مرسولات دیگر تحویل گیرنده می شوند. هرچی بسته شما بزرگتر و حجیم تر باشه دیرتر میرسه بدستتون. 


در حال حاضر ارسال مرسولات در سایت دیجی کتاب از طریق پیک، اسنپ، تپ سی و ... میسر نمی باشد .


موقع سفارش اگر پرداخت درب منزل رو انتخاب کنید تقریبا تا 130% هزینه پستی بالاتر میره ، علتش هم اینه که کلی واسه پست و  فروشنده دردسر ایجاد میشه و کلی مراحل باید طی بشه تا مبلغ دریافت شده توسط پست برسه به دست فروشنده که بعضا تا دو ماه هم طول میکشه . با توجه به امنیت خوبی که در سایت های فروشگاهی برقرار شده از قبیل الزام به دریافت ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیک  و  دردسرهایی که به سایت ها و پست در سفارش های پرداخت درب منزل تحمیل میشده به احتمال زیاد این نوع خدمت دیگه برچیده میشه .و خیلی از سایت ها هم این امکان رو دیگه از سایتشون برداشتن. در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات و راهنمایی بیشتر می توانید با پشتیبانی دیجی کتاب تماس بگیرید .

               09981501484  ☎

7 صبح تا 14/30   |    17 تا 20 شب 
چنانچه پیامک مربوط به کد رهگیری مرسوله پستی را دریافت نکردید، میتوانید از داخل پنل کاربری خود به روش زیر اقدام نمایید.

 

آموزش تصویری پیگیری سفارش از طریق کد رهگیری در لپ تاپ و کامپیوتر خانگی (PC)
هیچ فیلدی ایجاد نشده.