🛍️ پیگیری سفارش


📌 به اطلاع می رساند از سال 1400 و با توجه به شرایط کرونایی موجود در کشور و افزایش چندین برابری سفارش های اینترنتی ، مدت زمان تحویل مرسولات پستی به مانند سابق نیست و با‌ تاخیر انجام می‌پذیرد . در حال حاضر تحویل مرسولات توسط اداره پست در مراکز استان ها، برای پست پیشتاز  در بازه زمانی 4 تا 7 روز کاری  و برای پست سفارشی 6 تا 10 روز کاری است.

 ( این زمان نسبت به شهرستان‌های مختلف متغیر است به طور مثال تحویل مرسولات در مراکز استان ها سریع‌تر از شهرستان انجام می پذیرد ) 

🔶سفارشات شما معمولا از 24 تا 72 ساعت تحویل پست می شوند و این بازه زمانی اعلام شده بعد از تحویل مرسوله شما به پست است .

🔷از ابتدای سال 1401 سفارشات ویژه پستی ( تحویل 24 تا 48 ساعته )) توسط اداره پست به طور کل جمع آوری گردیده است و به هیچ وجه پست سریع وجود ندارد .

🔹 لطفا در صورتی که سفارش شما عجله ای هست و حتما باید قبل از تاریخ خاصی مرسوله خود را دریافت نمایید . حتما قبل از ثبت و پرداخت سفارش با پشتیبانی هماهنگ نمایید.

( روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمی شوند. )


لطفا توجه فرمایید . . .

در ایام تابستان ( تیر ، مرداد , شهریور ) اغلب شعب اداره پست در سطح کشور به مانند ادارات دولتی دیگر به جز بانک ها ، روز های پنجشنبه به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق و جلوگیری از خاموشی ها , تعطیل می باشد.

بدین منظور چنانچه

سفارش خود را روز چهارشنبه ثبت کرده باشید , زمان تحویل مرسوله شما به اداره پست , روز شنبه خواهد بود.

و در صورتی که تاریخ تحویل مرسوله شما پنجشنبه باشد , مرسوله خود را با 48 ساعت تاخیر و روز شنبه دریافت خواهید کرد .


نهایت زمان برای دریافت سفارشات 10 روز کاری می باشد. در صورتی که سفارش خود را در موعد مقرر دریافت نکردید حتما از طریق لینک زیر ( ارسال تیکت) اطلاع دهید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید ، در غیر اینصورت عواقب ناشی از عدم دریافت مرسوله بر عهده گیرنده خواهد بود .

 آموزش پیگیری سفارش

کد رهگیری مرسوله به صورت پیامکی بعد از تحویل مرسوله توسط اداره پست به شماره همراه شما ارسال خواهد شد چنانچه کد رهگیری پستی را دریافت نکرید میتوانید از طرق زیر اقدام به پیگیری نمایید.

سفارشات پستی:

برای پیگیری سفارش های خود 48 تا 72  ساعت بعد از ثبت نهایی سفارش به این روش اقدام فرمایید:

1- به پنل خود در سایت مراجعه کنید

2- روی سفارشها کلیک کنید

3- روی گزینه مشاهده اطلاعات مربوط به سفارش مورد نظر خود کلیک کنید

4- در بخش حمل و نقل سفارش، کد رهگیری مرسوله را کپی کنید

5-می توانید در سایت شرکت پست یا با کلیک روی آیکن زیر کد ثبت شده ، را رهگیری نمایید.


رهگیری مرسولات پستی

دانستنی های پستی


چنانچه از موعد سفارش شما بیش از ده روز گذشته و مرسوله را دریافت نکردید حتما با پشتیبانی تماس بگیرید.

در صورتی که عجله دارید و باید حتما در تاریخ مشخصی مرسوله را دریافت نمایید حتما قبل از ثبت سفارش با پشتیبانی هماهنگ کنید .چون خیلی رو پست و زمان تحویل نمیشه حساب کرد. 

مرسولات با حجم و وزن کمتر معمولا سریعتر از مرسولات دیگر تحویل گیرنده می شوند. هرچی بسته شما بزرگتر و حجیم تر باشه دیرتر میرسه بدستتون. 


اگر برای تحویل مرسولتون خیلی عجله ندارید موقعی که ثبت سفارش می کنید، پست سفارشی را انتخاب کنید. چون هزینه پست سفارشی خیلی کمتر از پیشتاز هست و تقریبا نصف میشه . اینجوری خریدمون هم لذت بخشتره، چون معمولا ماها  خیلی از  هزینه ارسال خوشمون نمیاد،ما هم یه جورایی میدونیم شما خیلی از هزینه ارسال خوشتون نمیاد، سعی کردیم هزینه پست رو تقریبا نصفه سایت های دیگه قرار بدیم. انشالله وضعمون خوب بشه دیگه کلا ارسال رو هم رایگان می کنیم. هر چند تا سقف مبلغ خاصی خرید کنید، ارسال رایگان میشه 😁 


متاسفانه جدیدا هزینه پیک خیلی زیاد شده ارسال سفارش با پیک یا اسنپ باکس اصلا به صرفه نیست .مورد داشتیم بنده خدایی چون بچه کوچیکش گریه می کرده گفته یه کتاب کودک با پیک برام بفرستید مجبور شده واسه یه جلد کتاب کودک 10.000 تومانی ، 80.000 تومان هزینه پیک بده. 😄 


موقع سفارش اگر پرداخت درب منزل رو انتخاب کنید تقریبا تا 130% هزینه پستی بالاتر میره ، علتش هم اینه که کلی واسه پست و  فروشنده دردسر ایجاد میشه و کلی مراحل باید طی بشه تا مبلغ دریافت شده توسط پست برسه به دست فروشنده که بعضا تا دو ماه هم طول میکشه . با توجه به امنیت خوبی که در سایت های فروشگاهی برقرار شده از قبیل الزام به دریافت ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیک  و  دردسرهایی که به سایت ها و پست در سفارش های پرداخت درب منزل تحمیل میشده به احتمال زیاد این نوع خدمت دیگه برچیده میشه .و خیلی از سایت ها هم این امکان رو دیگه از سایتشون برداشتن.

در اواخر اردیبهشت سال 1401 هزینه خدمات پستی 110% افزایش یافت . پست سفارشی ( پست اقتصادی ) و پست اکسپرس ( پست سریع) نیز جمع آوری شد . علت افزایش هزینه های پستی و حذف پست سفارشی رو هم  بالا بردن کیفیت خدمات دهی اعلام کردن تا اینجا ما که چیزی ندیدیم.التماس دعا.. 

هیچ فیلدی ایجاد نشده.