آشنایی با کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد

کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد؛

کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد به زبان اصلی (The girl who fell beneath the sea) تابدین لحظه توسط چهار ناشر در ایران ترجمه و منتشر شده است  و معرفی ما بر اساس کتاب منتشر شده توسط انتشارات کتاب مجازی صورت گرفته است. اکسی اوه (Axie Oh) در کتاب "دختری که در اعماق دریا افتاد"  سراغ افسانه‌ها و اسطوره‌های کهن کره‌ای رفته است.  افسانه‌ ای کهن  به نام ماجرای شیم چیانگ؛ و داستان دختری به نام مینا  که در سفر اسرارآمیزش به سرزمین اشباح روایت می شود.  "اکسی اوه " بازخوانی جدیدی از این قصه‌ها را به نوجوانان امروزی ارائه کرده و در این کار نیز بسیار موفق بوده است. این داستان فانتزی شما را به سرزمینی جادویی و سرشار از ناشناخته‌ها خواهد برد ، درعین‌حال،  شما را با فرهنگ و ادبیات کهن کره‌ای آشنا خواهد کرد .داستان کتاب طوری نوشته شده است که مخاطب تنها با خواندن چند سطر از کتاب میخکوب داستان پر از حادثه آن می شود. در افسانه‌های کهن کره‌ای آمده است که هرگاه خدای دریا با طوفان‌های وحشتناک و رعد‌و‌برق‌های هولناک، خشم خود را از زمینی‌ها نشان داد، باید با قربانی کردن عروس دریا او را به آرامش برسانیم. هر سال وقتی که طوفان‌های سهمگین دریایی ساحل را به زیر آب می‌برد، مردم دختری را به‌عنوان عروس دریا انتخاب کرده و به پیشگاه او تقدیم می‌کنند تا به این شکل از نابودی سایر انسان‌ها جلوگیری کنند. اگرچه امروزه با پیشرفت علوم تجربی و شناخت سازوکار طبیعت می‌دانیم که نه از خشم خدایان خبری هست و نه نیازی به قربانی داریم، اما با‌ این‌ وجود، مطالعه‌ی قصه‌های دوران باستان هم جهان‌بینی ایشان را به ما نشان می‌دهد و هم می‌تواند سرگرم‌کننده و بسیار جذاب باشد. اکسی اوه  در کتاب "دختری که در اعماق دریا افتاد"  روایت جدیدی از این داستان کهن و اسطوره ای  ارائه کرده که خواندن آن برای نوجوانان و بزرگسلان بسیار مسرت بخش خواهد بود.

کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد؛

مردم کره معتقدند که اگر بتوانند روزی عروس حقیقی دریا را پیدا کنند، خشم خدای دریا برای همیشه فروکش خواهد کرد. به این امید هر سال دختری از روستا را برای پیشکش به خدای دریا انتخاب می‌کنند، اما هنوز نتوانسته‌ اند او را به آرامش برسانند. دختری با نام «شیم چیانگ» زیباترین دختر روستاست و مردم بر این باورند احتمالاً عروس حقیقی، خود اوست و می‌تواند انسان‌ها را برای همیشه نجات دهد. با این حال، «جون»  معشوقه " شیم چیانگ" از ناپدید شدن او احساس خطر می کند و به دنبالش راهی دریای طوفانی می‌شود. «مینا» قهرمان اصلی داستان نیز، خواهر جون است و برای اینکه برادرش را از رفتن به این ماجراجویی خطرناک بازدارد، تصمیم می‌گیرد خودش را به‌عنوان عروس دریا به آب بیندازد. اینجاست که پا به دنیای اشباح و سرزمین خدایان می‌گذارد.

این رمان عاشقانه و پر احساس تلاش می کند تا مفاهیم عمیقی به مانند فداکاری و عشق به خانواده را به مخاطبانش بیاموزد. مفاهیمی که شاید پیش‌پا‌افتاده به نظر برسند اما بخشی از انسانی‌ترین عواطف ما به حساب می‌آیند. شجاعت مینا برای نجات برادر و مردم روستایش درخور توجه است. محبت و تعلق‌‌خاطر انسان‌ها نسبت به یکدیگر و ارتباطی که با موجودات ماورائی دارند، درون‌مایه‌‌ی کتاب "دختری که در اعماق دریا افتاد" را تشکیل می‌دهند. خلاقیت و روایت هیجان‌انگیز "اکسی اوه" در این اثر نفس شما را تا آخرین صفحه، در سینه حبس خواهد کرد.


آشنایی با نویسنده کتاب " اکسی اوه"  Axie Oh


اوکسی اوه یک آمریکایی کره ای نسل اول است که در شهر نیویورک متولد شده و در نیوجرسی بزرگ شده است. او تاریخ کره و نویسندگی خلاق را در مقطع کارشناسی در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو تحصیل کرد و دارای مدرک MFA در نویسندگی برای جوانان از دانشگاه لزلی است. علایق او شامل کی پاپ، انیمه، لوازم التحریر و چای شیر است و در حال حاضر با سگش تورو (به نام توتورو) در لاس وگاس، نوادا زندگی می کند. اکسی نویسنده سریال های The Girl Who Fell Beneath the Sea، XOXO و Rebel Seoul  نیز هست . 


بخش هایی از متن کتاب...

وقتی بچه بودم، دختری در روستایمان بود که از همه بیشتر دوستش داشتم؛ تا حدودی به‌خاطر این‌که از او می‌ترسیدم. یکی از دوستان جون بود؛ دو سال از من بزرگ‌تر، با قلبی بی‌پروا و پر از شور زندگی. جون ذات مهربانی داشت، و چون بزرگ‌تر از سنش به‌نظر می‌رسید، اغلب بچه‌های دیگر دستش می‌انداختند. ناری بود که همیشه به دفاع از او درمی‌آمد. وقتی در حملات قلدرها مداخله می‌کرد، حرفش را گوش می‌کردند. وقتی حرف‌های ظالمانه‌ی آن‌ها را محکوم می‌کرد، التماسش می‌کردند که آن‌ها را ببخشد. جلب‌کردن نظرِ موافقِ ناری مثل تابیدن خورشید روی آدم بود؛ یا این‌که من تصور می‌کردم چنین حسی دارد. او هیچ‌وقت توجه زیادی به من نمی‌کرد. آخرین باری که دیدمش یک سال پیش بود، زمانی که به درون رودخانه‌ی طوفانی پرید تا قایق‌هایی را که از اسکله جدا شده بودند بازگرداند.

رودخانه خروشید و قایق‌ها... و ناری را... با خود به دریا برد. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم دوباره ببینمش. ولی الآن این‌جا، خندان و اشک‌ریزان، روبه‌رویم ایستاده است. «مینا، باورم نمی‌شه.» من را از آستانه‌ی در به داخل می‌کشد و در آغوش قوی‌اش می‌گیرد؛ و همچون گل‌های وحشی و نی‌های تنومندی که کنار رودخانه می‌رویند می‌خندد: «این‌که الآن این‌جایی یعنی... یعنی مردی!» آه، البته که این‌طوری فکر می‌کند. تنها راه ورود به سرزمین اشباح یا مردن است یا قبض‌روح شدن به‌دست اژدها؛ و او، مانند همه‌ی اهالی روستایم، همیشه می‌دانست شیم چیانگ قرار است عروس امسال باشد.


افتخارات  و جوایز کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد

 • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و آمازون
 • پرفروش‌ترین کتاب ای. بی. ای.
 • بهترین کتاب ان. پی. آر در سال 2022
 • بهترین کتاب از دیدگاه ایندیگو (Indigo) در سال 2022
 • بهترین کتاب از سوی کتابخانه‌ی عمومی نیویورک در سال 2022
 • بهترین کتاب بازفید (Buzzfeed) در سال 2022
 • نامزد جایزه‌ی گودریدز برای داستان‌های علمی-تخیلی نوجوانان در سال 2022

نکوداشت‌های کتاب دختری که به اعماق دریا افتاد

 • یک داستان فانتزی قدرتمند درمورد تعیین سرنوشت خود... هنگام مطالعه‌ی این کتاب، در هر صفحه از آن چیزی شگفت‌انگیز و جدید پیدا می‌کردم و مشتاق بودم که به خواندن ادامه دهم، زیرا می‌خواستم این دنیای شگفت‌انگیز و جدید را بیشتر کشف کنم. (مجله‌ی نیویورک تایمز)
 • یک شاهکار خیره‌کننده از داستان‌سرایی و اثری خواندنی... کاملاً عالی! (کالین بایرون، نویسنده‌ی پرفروش)
 • داستانی هوشمند، خلاقانه و بسیار زیبا از فداکاری، عشق و سرنوشت. کتاب دختری که به اعماق دریا افتاد ماجراجویی نفس‌گیر، عاشقانه و یک فانتزی کاملاْ مسحورکننده است. (استفانی گاربر، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)
 • داستانی مملو از عشق. این کتاب شما را به سفری جذاب در قلمروی جادویی خواهد برد. (کلویی گونگ، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز )
 • این فانتزی جذاب با ریتمی زیبا نوشته شده است، پر از شخصیت‌های به‌یاد‌‌ماندنی است. از مینای سرسخت تا «شین» مرموز، که به طور غیرقابل توضیحی زندگیشان بهم گره خورده است. (بوک لیست)

ترجمه های کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد ((The girl who fell beneath the sea))

کتاب حاضر تاکنون توسط چهار ناشر با نام های مختلف منتشر شده است.

1. دختری که در اعماق دریا افتاد با  ترجمه مریم رفیعی | انتشارات کتاب مجازی


کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد؛


2. دختری که به اعماق دریا افتاد | ترجمه: کیمیا فضایی | انتشارات میلکان


 دختری که به اعماق دریا افتاد | ترجمه: کیمیا فضایی | انتشارات میلکان


3. کتاب دختری که به اعماق دریا سقوط کرد | ترجمه: الهام صیفی کار | انتشارات دانش آفرین


 کتاب دختری که به اعماق دریا سقوط کرد؛


کتاب دختری که زیر دریا افتاد | ترجمه: شیرین تندکار | انتشارات راوشید


کدام ترجمه پیشنهاد می شود . ؟

گزینه 1. دختری که در اعماق دریا افتاد با  ترجمه مریم رفیعی | انتشارات کتاب مجازی

علت انتخاب؟ !

نسخه اصلی کتاب در یک پکیج بسیار زیبا و فانتزی ارائه شده است و باید یک آفرین و خسته نباشید به انتشارات خوب کتاب مجازی گفت که توانسته این کتاب را تقریبا شبیه کتاب اورجینال و اصلی کتاب منتشر کنه. ( تولید کتاب فانتزی در ایران بسیار کار سخت و طاقت فرسایی است) در عین حال ترجمه این نسخه نیز با مقایسه ای که بین ترجمه ها انجام شد از کیفیت بالاتر و بهتری برخوردار بود و مزیت مهم و اصلی در ترجمه این کتاب تعهد و وفاداری به متن اصلی کتاب بود که به خوبی رعایت شده بود .

کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد

کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد

کتاب دختری که در اعماق دریا افتادخرید کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد | ترجمه مریم رفیعی  | انتشارات کتاب مجازی

    با تخفیف ویژه   

خرید کتاب دختری که در اعماق دریا افتاد با تخفیف