کتاب با نام اصلی "جادو" به انگلیسی "The magic" شاهکاری است به نویسندگی خانم "راندا برن" که در ایران این نویسنده رو با " کتاب و مستند راز " بیشتر میشناسیم.کتاب جادو در کشور ما با نام های مختلف ترجمه و منتشر شده است." معجزه شکرگزاری" , "جادوی سپاسگزاری" , "معجزه" ,"معجزه سپاسگزاری" چند مورد از اسامی این کتاب فوق العاده است و تعداد صفحات این کتابها حدود 250 صفحه می باشد. در این کتاب 28 روز تمرین شکرگزاری وجود دارد  که به گونه ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی قدر شناسی را به کار بگیرید و سلامت ،پول و شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچکترین خواسته ها و بزرگترین آرزوهایتان به حقیقت بپیوندد.

کتاب جادوی سپاسگزاری

شکرگزاری ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تغییر زندگی است. به مدت بیست قرن، کلمات موجود در یک متن مقدس عرفانی تقریباً همه کسانی که آن را خوانده‌اند گیج کرده و به اشتباه انداخته است. در کلمات متن معمایی وجود دارد که باید حل شود و وقتی رمز و راز آن کشف گردد و آن را بدانید دنیای جدیدی برای شما باز خواهد شد. 

مهم نیست که شما چه کسی باشید، فارغ از شرایط فعلی شما، معجزه شکرگزاری قصد دارد کل زندگی شما را تغییر دهد. ماجراجویی از دو هزار سال پیش آغاز می‌شود، هنگامی‌که دانش متغیر زندگی در پس متنی مقدس پنهان بود. 

جمله‌ای که در ادامه می‌آید از انجیل متی در کتاب مقدس برداشت ‌شده و در طی چند سده افراد را سرگشته و از درک خود عاجز نگاه داشته است:

 «هر کس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هر کس که این‌گونه نخواسته است، داشته‌هایش از او بازگرفته خواهد شد.»

بخشی از کتاب جادوی سپاسگزاری اثر راندا برن:

به دوران کودکی ات فکر کن.تمام چیزهایی که بدون هیچ هزینه ای داشته ای را بنویس.لباسهایت، کتابهایت، مداد و پاک کن، غذاهایی که میخوردی. بعد آنها را آهسته بخوان و آخرش صمیمانه خدا رو شکر کن
یک اسکناس بردار و با خط درشت روش بنویس
“خدایا تو را بابت تمام پولهایی که در تمام زندگی ام دریافت کرده ام شکر میکنم”
حداقل امروز سه بار این اسکناس را بردار جمله اش را بخوان و از صمیم قلب خدا را شکر کن.بعد از امروز این اسکناس را جایی بگذار که در معرض دیدت باشد


 کتاب جادوی سپاسگزاری  با این جمله شروع می شود:

 باشد که جادوی سپاسگزاری درهای دنیای نوینی را بر تو بگشاید
و برای تمامی سالهای زندگیات شادمانی به ارمغان آورد
این خواسته قلبی من برای تو و تمامی جهان است
و بدینسان به پایان میرسد:
واژه جادویی سپاسگزارم را بگویید. آن را بلند بگویید و اگر میتوانید از فراز بامها فریاد بزنید، آن را برای خود زمزمه کنید، آن را در ذهن خود بگویید، یا آنکه آن را در قلبتان احساس کنید. از امروز به بعد هرجا که میروید، قدرشناسی و نیروی جادوییاش را با خود به همراه ببرید. برای داشتن یک زندگی جادویی سرشار از فراوانیها و شادمانی، جواب بر لبهای شماست، در قلب شماست و آماده و منتظر است تا شما، جادو را به عمل تبدیل کنید/
در فرهنگ دهخدا جادو به عنوان “چیزهای غریب که خلاف عادت طبع است” آورده شده است. اما آیا در زندگی روزمره می توان جادو را دید و از آن برای پیشرفت و بهبود شرایط زندگی استفاده کرد؟ جواب قطعا مثبت است و راهکارهای آن در کتاب "جادوی سپاسگزاری"  آورده شده است.
برای تأثیر بهتر جادوی شکرگزاری بر زندگی روزمره، باید دستورالعملی خاص را با عملکردی خاص در هم آمیخت .

خرید کتاب جادوی سپاسگزاری

(معجزه شکر گزاری)

خرید کتاب معجزه شکرگزاری


آشنایی با راندا برن نویسنده کتاب جادوی سپاسگزاری

زندگینامه راندا برن

درباره زندگینامه راندا برن ( Rhonda Byrne )  ، باید بدانید که وی در سال 1945 در ملبورن استرالیا به دنیا آمد . او یک  نویسنده و تهیه کننده تلویزیونی استرالیایی است که محبوبیت زیادی برای کتاب  راز دارد که بعد از آن فیلمی با همین نام تهیه شده است . این کتاب بر اساس  اعتقاد به قانون جذب است . او همچنین دنباله هایی برای این کتاب نوشت که  شامل ” قدرت ، جادو و قهرمان ” و همچنین کتاب های دیگری است که به راز  مربوط می شود . در ادامه محتوا بیشتر به زندگینامه راندا برن خواهیم پرداخت  .

زندگی شخصی راندا برن

راندا برن فرزند رونالد ایزون و همسرش  ایرین ایزون می باشد . در سال 2004 ، پدرش درگذشت و راندا برن بسیار  افسرده شد . در تلاش برای تشویق او ، دخترش هیلی باعث تحریک راندا برن برای  خواندن کتاب علم ثروت نوشته سال 2011 شد که توسط والاس دی واتلز نوشته شده  است . راندا برن پس از خواندن کتاب ، تفکر مثبت و قانون جذب را کشف کرد و  موفقیت های بیشتری در زندگی یافت . از این رو ، او شروع به تحقیق در مورد  این موضوع کرد و پروژه راز به این گونه متولد شد .

اطلاعی در مورد  این که آیا راندا برن ازدواج کرده است یا خیر به طور دقیق وجود ندارد ، اما  او دو فرزند دارد . دختران او به نام هایلی برن و اسکای برن هستند .

فعالیت حرفه ای راندا برن

راندا  برن زندگی حرفه ای خود را به عنوان تهیه کننده در رادیو آغاز کرد و سپس به  تلویزیون رفت . وی چندین برنامه تلویزیونی را در طول دوران فعالیت خود  تولید کرده است . در سال 2006 او کتاب راز را نوشت که در سراسر جهان بسیار  موفق بود و به پرفروش ترین کتاب جهان تبدیل و به 50 زبان ترجمه شد . او  تصمیم گرفت محتوای کتاب راز را در فیلم راز که بسیار شهرت یافت نیز انتشار  دهد

کتاب راز راندا برن

کتاب راز توسط مجله آمریکا امروز به  عنوان یکی از 20 کتاب برتر پرفروش 15 سال گذشته از زمان انتشار آن در  نوامبر 2006 معرفی شد . راندا برن در برنامه اوپرا وینفری با چهار معلم از  فیلم راز در ژانویه 2007 ظاهر شد و محبوبیت و موفقیت تجاری بسیاری کسب کرد .  او همچنین به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان در فهرست مجله تایم  از بین افرادی که دنیای ما را شکل می دهند ، شناخته شد و اندکی پس از آن در  فهرست 100 شخصیت معروف در مجله فوربز معرفی شد .

کتاب راز ، که در  مورد قانون جذب و چگونگی استفاده از آن در زندگی شما بحث می کند ، به صدر  لیست های پرفروش رسید . این کتاب بسیاری از افراد را با این مفهوم آشنا  کرده است که افکار آن ها ممکن است نه تنها در عملکرد آن ها بلکه بر  تجربیاتی که آن ها نیز وارد زندگی خود می کنند تأثیر بگذارد . راز ایده های  مختلفی را ارائه می دهد که شگفت آور ، هیجان انگیز و شاید بحث برانگیز است  .

این کتاب بینش ها و استراتژی های خاصی را برای استفاده به اشتراک  می گذارد ، تاریخچه ای از استفاده از قانون جذب را ارائه می دهد و نمونه  هایی از نحوه کارکرد آن در زندگی افراد مختلف را ارائه می دهد و آن را به  عنوان یک مطلب خواندنی جالب و آموزنده ارائه می دهد . راز ممکن است برای  بعضی از انسان ها مفید باشد اما برای دیگران مضر است . تمام جوانب مثبت و  منفی سرمایه گذاری وقت و پول را در این کتاب در نظر بگیرید . این کتاب  جنجال های بسیاری را ایجاد کرده است . به عنوان مثال ، برخی معتقد بودند که  این کتاب مغایر با ارزش های دینی مسیحیت و سایر ادیان بزرگ می باشد ، در  حالی که برخی دیگر آن را یک رویکرد مکمل می دانند .

یکی از نکات مهم  در کتاب راز این است که اگر روی آن چه که نمی خواهید تمرکز کنید ، ناخواسته  آن را به زندگی خود وارد می کنید . به عنوان مثال ، اگر به طور مداوم به  آن چه بر شما استرس وارد می کند مشغول شوید ، در حقیقت بیشتر آن موقعیت ها و  احساسات استرس زا را به سمت زندگی خود جلب خواهید کرد . درعوض ، راه حل  این است که بر آن چه می خواهید در زندگی تان وارد شود ، تمرکز کنید و بیشتر  از آن بهره مند شوید .

راز افراد را تشویق می کند تا اهداف خود را  به روشنی تجسم کنند تا بتوانند آن چه را که می خواهند جذب کنند . همچنین  این نکته را متذکر می شود که همیشه یک خط مستقیم بین جایی که در آن هستید و  جایی که می خواهید به آن بروید نیست و ما همیشه نمی توانیم تشخیص دهیم که  چه چیز هایی در آینده به وجود می آیند ، اما پشتکار و اعتقاد به خود همواره  مهم است . این امر ما را ترغیب می کند تا به منظور حفظ انگیزه برای  دستیابی به اهداف ، به یک چارچوب بهتر ذهنی بپردازیم و تحقیقات در مورد  تئوری گسترده و ساختاری ، این رویکرد را تأیید می کند و نشان می دهد که  وقتی ما احساسات مثبتی در درون خود داریم می توانیم که آینده بهتری را برای  خود بسازیم .

در سال 2006 ، یک فیلم بلند با ویژگی های برجسته رمز و  راز بزرگ جهان و قانون جذب به نام فیلم راز ساخته شد که برگرفته از همین  کتاب بود و سر و صدای زیادی به پا کرد .

فیلم راز راندا برن


5 نکته راندا برن در مورد تغییر زندگی

راندا برن در کتاب های خود دانش و آموزه های شگفت انگیزی را به اشتراک گذاشته است. در این جا قدرتمندترین آن ها ذکر شده است :

شما به آن چه که فکر می کنید تبدیل می شوید

ساده  ترین راه برای توضیح اینکه قانون جاذبه چیست و کتاب راز درباره چیست این  است که شما همه چیز را در زندگی خود جذب می کنید . تمام فکر ها و تصویری که  در حال حاضر در ذهن خود دارید را به خود جلب می کنید . در راز ، راندا برن  تأکید می کند که شما باید افکار خود را با دقت انتخاب کنید .

اهمیت افکار مثبت

از  نظر علمی ثابت شده است كه افكار مثبت نه تنها سالم تر ، بلكه نسبت به  افكار منفی قدرتمندتر نیز هستند . اگر افکار تأییدآمیز را در ذهن خود نگه  دارید ، مثبت تر ، خوش بینانه ، مطمئن تر و مصمم تر خواهید شد . علاوه بر  این ، شما چیز های مثبت بیشتری را وارد زندگی خود خواهید کرد . جالب نیست ؟

مرتبا مراقبه کنید

نکته  مهم دیگر کتابهای راندا برن ، مراقبه روزانه است . مدیتیشن چند مزیت مهم  دارد . اول از همه ، ذهن شما را خاموش می کند و شما را آرام تر می کند .  همچنین این امکان را به شما می دهد تا بر افکار خود کنترل بیشتری داشته  باشید و در نتیجه آن موضوع زندگی شما را تجلی می دهد . سرانجام ، این به  شما کمک می کند تا روی تأکید های مثبت تمرکز کنید . راندا برن توصیه می کند  که هر روز حداقل دو دقیقه مراقبه کنید .

شما قدرت دارید که آن چه را که احساس می کنید تغییر دهید

درس  مهمی که می آموزیم این است که می توانید افکار و احساسات خود را کنترل  کنید . یک روش ساده برای انجام دادن این کار این است که به طور مکرر از خود  بپرسید ، ” حال من چطور است ؟ ” اگر متوجه شدید که احساسات منفی و  بدبینانه در اطراف شما هستند ، باید آگاهی خود را تغییر دهید . برای چند  لحظه ساکت باشید و سعی کنید احساسات خود را به موارد مثبت تر ارتقا دهید .

ساده ترین قانون تکنیک جذب

در  این کتاب ، روند تجلی کاملاً ساده آموزش داده شده است . باید آن چیزی را  که می خواهید داشته باشید ، باور کنید که آن را دریافت خواهید کرد و اجازه  بدهید تا آن را به زندگی خود وارد کنید . چقدر ساده است ؟ اگرچه یادگیری از  زندگینامه راندا برن یک راه عالی برای به دست آوردن قانون های جذب است ،  فراموش نکنید که یادگیری از سایر معلمان برای تبدیل شدن به یک استاد جذب  بسیار مهم است .

کتاب های راندا برن

 • 2006 – کتاب راز  ( The Secret )
  • 2010 – کتاب قدرت ( The Power )
  • 2012 – کتاب معجزه یا کتاب جادو  ( The Magic )
  • 2013 – کتاب قهرمان ( Hero )
  • 2013 – تکنیک های روزانه راز ( The Secret Daily Teachings )
  • 2016 – چگونه راز زندگی من را تغییر داد ( How The Secret Changed My Life