کتاب نمایشنامه نویسی عروسکی

نویسنده: سیمین امیریان | ناشر: سوره مهر

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • قطع / نوع جلد: رقعی/شومیز
  • تعداد صفحات: 287
  • ناشر: سوره مهر
  • شابک (ISBN): 978-600-03-0237-5
  • نوع کاغذ / نوع صحافی: تحریر سفید/چسب گرم
  • موضوع: نمایشنامه نویسی / نمایشنامه عروسکی
تعداد
نوع
تعداد
نوع
فروشنده فروشنده: دیجی کتاب
آماده ارسال
ناموجود
80,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
فقط {{model.stock}} عدد مانده است.

کتاب نمایشنامه نویسی عروسکی (آشنایی با ویژگی های نمایشنامه نویسی عروسکی)  نوشته سیمین امیریان, ناشر: انتشارات  سوره مهر  : کتاب نمایش نامه نویسی عروسکی از نخستین کتاب‌های ایرانی است که در مورد چگونگی نوشتن یک متن عروسکی می‌گوید. از آنجا که در میان تألیفات تئاتری ایران جای خالی کتابی که مشخصاً و به‌طور تخصصی به نمایش‌نامه عروسکی بپردازد، محسوس بود، تألیف کتاب نمایش نامه نویسی عروسکی گامی مؤثر در رفع این کاستی محسوب می‌شود...اکنون‌ می‌توانید‌ این ‌کتاب‌ را‌ با‌ تخفیف‌ ویژه, به صورت آنلاین از‌ سایت‌ دیجی ‌کتاب‌ خرید‌ نمایید.جهت مشاهده معرفی‌اجمالی کتاب‌ ها به‌ همراه‌ خلاصه، نقد, بررسی و بخش هایی از متن کتاب ها...‌ به کافه دیجی ‌کتاب مراجعه نمایید.

محصولات مرتبط

معرفی کتاب نمایشنامه نویسی عروسکی

آشنایی با ویژگی های نمایشنامه نویسی عروسکی در این کتاب آمده است.

نشانه های زبانی ما را به قراردادها، و نه به داده های حقیقی، ارجاع می دهند. به این ترتیب، آدمی قادر نخواهد بود کلماتی بیابد که بتوانند به طور قطع چیزی را بیان کنند. در این صورت، این سؤال مطرح می شود که در برقراری ارتباط و بیان احساسات درونی توانایی زبان چقدر است؟ پاسخ این پرسش را باید در تجربه هایمان بیابیم.

واقعیت آن است که به رغم همه قابلیت های زبان، در برقراری ارتباط برای انتقال احساسات و افکار آدمی، ایجاد رابطه ای جامع و فراگیر با استفاده از زبان ممکن نیست. به همین دلیل، هر گاه نتوانیم واقعیت یا تجربه ای انسانی را به یاری زبان و نشانه هایش بیان کنیم، به هنر پناه می بریم. هاینریش هاینه می گوید:
«آنجا که کلام باز می ماند، موسیقی آغاز می شود.»
بر این اساس، آنچه از هنر برمی آید، از هیچ وسیله ای غیر از آن ممکن نیست.

شاید هنر به دلیل بازگشتن به حس انسانی و تکیه اش بر شهود و مکاشفه ای که در انتقال تجربه های درونی و باطنی وجود آدمی دارد، ره به حقیقت می بَرَد؛ حقیقتی که نه آموختنی، که تجربه کردنی است.

فهرست

مقدمه ● نمایشنامه ● نمایشنامه عروسکی ● شکل عروسک ● صحنه ● تنظیم حرکت ● نوشتن نمایشنامه عروسکی ● چگونه شروع کنیم ؟ ● به نمایش عروسکی فکر کنید ● داستان و طرح داستانی ● آیا طرح داستانی باورپذیر است؟ ● طرح اولیه ● نمونه طرح اولیه چند نمایشنامه ● صحنه بندی نمایشنامه ● تهیه پیش نویس ● پرداخت شخصیت ● مکالمه ● کلام موزون در نمایش عروسکی ● افسانه و نمایشنامه عروسکی ● چند نکته ● عوامل فنی ● نگارش نهایی نمایشنامه عروسکی ● پانتومیم ● چند نمایشنامه عروسکی ● گلگیس ● دریاچه قو ● پروفسور اچ ● نخودی و غول سرما ● بی بی کوچیکه ● تصاویر ضمیمه

قطع / نوع جلد
رقعی/شومیز
تعداد صفحات
287
ناشر
سوره مهر
شابک (ISBN)
978-600-03-0237-5
نوع کاغذ / نوع صحافی
تحریر سفید/چسب گرم
موضوع
نمایشنامه نویسی / نمایشنامه عروسکی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
اشتراک‌گذاری
این کالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!