بیوگرافی لوئیز هی  و معرفی کتابهای پرفروش این نویسنده

لوئیز ال هی (Louise Lynn Hay) در شهر لس‌آنجلس به دنیا آمد. ناپدری‌اش فردی خشن بود و همواره او و مادرش را مورد اذیت و آزار قرار می‌داد. او در سن ۵ سالگی توسط همسایه‌اش مورد تجاوز قرار گرفت و در ۱۵ سالگی در حالی‌که حامله بود دبیرستان را ترک کرد. در ۱۶ سالگی فرزندش را به دنیا آورد. پس از آن به شیکاگو رفت و به شغل‌های کم درآمد پرداخت. در سال ۱۹۵۰ بار دیگر به نیویورک آمد و به عنوان مدل برای سه تن از طراحان مد آنروزها کار کرد که برایش موفقیت آمیز بود. در سال ۱۹۵۴ با یک تاجر انگلیسی به نام «آندرو هی» ازدواج کرد که پس از ۱۴ سال زندگی مشترک، آندرو با زن دیگری ازدواج کرد و او دلشکسته شد.

لوییز ال هی به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه خودیاری و رشد شخصی شناخته شده است. کتاب اول او "شفای تن" در سال ۱۹۷۲ به رشته تحریر درآمد. در آن دوره نظریه رابطه میان ذهن و بدن به تازگی متداول شده بود. در سال ۱۹۸۸ این کتاب مجددا مورد بازبینی قرار گرفت و گسترش یافت و لوییز هی توسط این کتاب پرفروش و اثرگذار در ۳۳ کشور به مردم شناخته شد و این کتاب به ۲۵ زبان در سراسر دنیا ترجمه شد.

در طی دوران آموزش تکنیک‌های شفا و فلسفه مثبت‌نگری توسط لوییز، میلیون‌ها نفر یاد گرفتند که چگونه  آنچه را که در زندگی می‌خواهند خلق کنند و بیشتر از آنچه را که طلب می‌کنند بدست بیاورند که این مسأله شامل سلامت بدن، ذهن و روح نیز می‌شود.

لوئیز. ال. هی آغاز کارش را در سال ۱۹۷۰ در نیویورک بنا کرد، او وارد کلیسا شد و علوم مذهبی را فرا گرفت و در خدمت مذهب قرار گرفت و در کلیسا به یک سخنران محبوب تبدیل شد و بزودی افراد برای مشاوره نزد او می‌آمدند. خیلی زود این مسأله برای او تبدیل به یک کار تمام وقت شد.

بعد از چند سال لوییز شروع به تألیف و گردآوری مرجع کاملی راجع‌به جزییات ذهنی بیماری‌ها نمود و الگوهای فکری مثبتی را ارائه داد تا به کمک آن‌ها بیماری‌ها را از بین بروند و شفا حاصل شود. این مسأله پایه‌ای بود برای کتاب "شفای تن". او به سراسر کشور آمریکا سفر کرد، سمینارها و کارگاه‌هایی راجع به عشق ورزیدن به خود و شفای زندگی برگزار کرد و مقالاتی ارائه نمود.

لوئیز توانست فلسفه شخصی‌اش را در طی دوران ابتلا به سرطانش به مرحله عمل برساند و عملا تجربه کند. او تصمیم گرفت بیش از هر کاری، توجه و تمرکزش را بر عبارات تأکیدی، تجسم، برنامه تغذیه‌ای پاک کننده و روان‌درمانی قرار دهد. بعد از ۶ ماه سرطان او کاملا شفا یافته بود.

در سال ۱۹۸۰، لوئیز دوباره به کالیفرنیا برگشت و آنجا بود که برنامه‌های کارگاه‌هایش را روی کاغذ آورد. در سال ۱۹۸۴ کتاب شفای زندگی او نوشته شد. در این کتاب لوئیز اعتقادات و نظریاتش را راجع به اینکه این اغلب خود ما هستیم که باعث ایجاد مشکلات عاطفی و اختلالات فیزیکی و بیماری در بدنمان می‌شویم و اینکه چگونه می‌توانیم با تغییر فکرمان زندگی بهتری برای خود بسازیم، بیان کرد. کتاب شفای زندگی جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان شناخته شد.

در سال ۱۹۸۵ او با یک گروه حامی شروع به کار کرد؛ کارش را با ۶ مرد مبتلا به ایدز آغاز کرد. در سال ۱۹۸۸ گروه او کاملا رشد یافته بود و برنامه‌های او شامل جلسات هفتگی با حدود ۸۰۰ نفر شرکت کننده می‌شد. او با این کارش یک بار دیگر عشق و حمایت را به جنب و جوش درآورد و مردم به نشانه حمایت از این بیماران، روبان‌های قرمز به سینه‌های خود می‌زدند. در این زمان بود که او کتاب "ایدز" را نوشت: خلق یک اثر مثبت بر پایه تجربیاتی که از این گروه قدرتمند بدست آورد.

لوییز در سال‌های گذشته در رأس موسسه‌ای به‌نام "هی هاوس" قرار داشت؛ یک موسسه انتشاراتی بسیار موفق که آغاز کارش با سرمایه‌ای اندک در اتاق پذیرایی خانه‌ی لوییز بنا شد و به یکی از موفق‌ترین موسسات با فروش بیش از میلیون‌ها کتاب و کاست در سراسر دنیا تبدیل شده است.

در این موسسه افراد الهام‌بخش و انگیزه‌دهنده دیگری نیز نظیر دکتر وین دایر، جوآن بوریسنکو، و دورین ویرچو و …. همکاری می‌کنند. پیام‌های شفا بخش لوییز، موضوع بسیاری از روزنامه‌ها و مجلات است. او برنامه‌های تلویزیونی متعدد و موفقی داشته و به سفرهای متعددی رفته است. همچنین در دورانی که سفر نمی‌کرد در منزلش به نقاشی، باغبانی و از زندگی لذت می‌‌پرداخته است.

لوییز هی در ۳۰ آگوست سال ۲۰۱۷ در ۹۰ سالگی فوت کرد.

جملات برگزیده لوئیز ال هی:
- اندیشه‌هایی که انتخاب می‌کنید، تجربه‌های شما را می‌آفریند.
- گذشته را نمی‌توان عوض کرد، اما آینده از اندیشه‌های کنونی ما شکل می‌گیرد.
- هرآنچه از شما بروز می‌کند، به خودتان باز خواهد گشت.
- فرصت‌های طلایی در هر گوشه و کنار منتظر ما هستند.
- در قلب شما آن‌قدر محبت هست که می‌توانید با آن تمام این سیاره را شفا بدهید.
- با خودتان مهربان باشید، دوست داشتن و تأیید خود را آغاز کنید.

پرفروش‌ترین کتاب‌های لوئیز ال هی:
شفای زندگی (You Can Heal Your Life)
شفای بدن (Heal Your Body)
اندیشه‌های دل (Heart Thoughts)
معجزات قرن حاضر (Modern Day Mracles)
شفای قلب‌های شکسته (You Can Heal Your Heart)
زندگی تو را دوست دارد (Life Loves You)
خودتان را دوست بدارید (Love Your Body)
خالق زندگی بی‌نظیری برای خود باشید ( You Can Create An Exceptional Life )
قدردانی (Gratitude: A Way Of Life)
نامه به لوییز (Letters To Louise)
۲۱ روز تا رسیدن به تحول
آفرینش سلامتی (Loving Yourself To Great Health)