کتاب اثر سایه

کتاب اثر سایه نوشته:دبی فورد,دیپاک چوپرا,مارین ویلیامسون ترجمه:دکتر فرزام حبیبی اصفهانی

از {{model.count}}
برند : آتیسا
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • قطع: رقعی
 • نوع جلد: شومیز
 • تعداد صفحات: 200
 • مناسب برای: تمام سنین / بزرگسالان
 • ناشر: آتیسا
تعداد
نوع
تعداد
نوع
فروشنده فروشنده: دیجی کتاب

ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
فقط {{model.stock}} عدد مانده است.

کتاب اثر سایه نوشته:دبی فورد,دیپاک چوپرا,مارین ویلیامسون ترجمه:دکتر فرزام حبیبی اصفهانی ؛ کتاب اثر سایه یک کتاب روانشناسی است که سعی می کند بخش تاریک وجود انسان را آشکار کند و راهکارهایی برای مقابله با آن ارائه می دهد.این کتاب در سه بخش و توسط سه نویسنده نوشته شده است: سایه – دیپاک چورا | سازش با خود ، دیگران و جهان – دبی فورد | فقط نور می تواند سایه را بیرون کند – مارین ویلیامسون. اکنون‌ می‌توانید‌ این‌کتاب‌ را‌ با‌ تخفیف‌ ویژه, ارزانتر‌ از‌ همه‌جا‌ به‌راحتی‌ و‌ با‌ اطمینان‌ کامل‌ از‌ سایت‌ دیجی‌کتاب‌ خرید‌ نمایید.معرفی‌ کامل‌ کتاب‌ به‌ همراه‌ خلاصه،نقد‌و‌برسی‌ در‌ کافه دیجی‌کتاب

محصولات مرتبط

نقد و برسی کتاب اثر سایه

کتاب اثر سایه یک کتاب روانشناسی است که سعی می کند بخش تاریک وجود انسان را آشکار کند و راهکارهایی برای مقابله با آن ارائه می دهد.

عنوان فرعی کتاب، کشف قدرت پنهان درون است که به نحوی هدف اصلی کتاب نیز می باشد.

در واقع این کتاب به خواننده می گوید که برای کشف این قدرت پنهان لازم دارد ابتدا سایه را بشناسد و سپس با ارائه راهکارهای مختلف مخاطب را هدایت می کند، تا خود خواننده قدرت درونی را کشف کند.

کتاب اثر سایه

این کتاب در سه بخش و توسط سه نویسنده نوشته شده است:

 1. سایه – دیپاک چورا
 2. سازش با خود، دیگران و جهان – دبی فورد
 3. فقط نور می تواند سایه را بیرون کند – مارین ویلیامسون

هر سه نویسنده در ابتدای بحث خود، سایه را شکل های گوناگون تعریف می کنند تا هر فردی بتواند چهره های مختلف سایه را بشناسد. سپس هر کدام راهکارهای خود را ارائه می کنند.

همان طور که روی جلد کتاب می بینید، اسم دبی فورد به صورت بزرگتر نوشته شده است. دلیل این موضوع این هستش که دبی فورد خود در جوانی گرفتار سایه بوده و کارهای درست و نادرست زیادی هم برای مقابله با آن انجام داده است. در نهایت طی یک اتفاق (شرکت در سمینار مارین ویلیامسون – نویسنده بخش سوم کتاب) تصمیم می گیرد به صورت اختصاصی روی موضوع سایه کار کند و به همین خاطر تحقیقات گسترده تری هم روی سایه انجام داد.

دبی فورد در بخش دوم کتاب بحث سایه را بسیار زیبا، عمیق و به زبان ساده بررسی کرده است.


درباره کتاب اثر سایه

این کتاب در مورد پیدا کردن خود واقعی ماست.

کتاب اثر سایه را از لحاظ مختلف دوست داشتم:

 • یک اینکه از مطالب پیچیده استفاده نشده بود و متن بسیار روانی داشت.
 • از آزمایشات و تحقیقات در متن کتاب استفاده شده بود که نتایج شگفت انگیزی ارائه می کرد.
 • نکات روانشناسی را در قالب داستان های کوتاه بیان می کرد.

قسمت اول کتاب که مربوط به دیپاک چوپرا بود مطالب به مراتب سنگین تری داشت. در قسمت دوم، دبی فورد مطالب را ساده تر و بسیار قابل فهم تر بیان می کرد. اما در قسمت آخر کتاب احساس می کردم در حال خواندن انجیل هستم!! (هرچند که کتاب انجیل را نخوانده ام اما وقتی مارین ویلیامسون در این بخش در مورد خدا، شیطان، گناه و کفاره دادن و… بحث می کرد همچین احساسی بهم دست داد!!)

» در آخر کتاب هم یک تست وجود دارد، تست اثر سایه. ( البته نمیشه روی تست آخر کتاب زیاد حساب باز کرد، چون خود تست ۱۹ سوال دارد ولی جدول امتیازات ۲۰ سوال را نشان می دهد!!)

در کل باید بگم حین خواندن کتاب احساس خوبی داشتم و مدام دید بهتری نسبت به خودم و بخش تاریک وجودم پیدا می کردم.


قسمت هایی از کتاب


اگر نمی توانید سایه ی خودتان را ببینید، باید دنبالش بگردید. سایه به صورتی شرم آور در کوچه های تاریک، گذرگاه های پنهان و اتاق های زیرشیروانی پر از روح، پنهان شده.برای اینکه کسی باشید که اکنون هستید، به دشمنانتان نیاز دارید.اگر دائما در پی بازیافت احساسات تان در گذشته باشید، نتیجه ای جز تقویت آن ها نخواهید گرفت.
یونگ می گوید سایه ی ما شخصی است که ما ترجیح می دهیم او نباشیم. سایه را می توانیم در فردی در خانواده مان بیابیم که بیشتر از همه در مورد دیگران قضاوت می کند، همچنین در یک مقام دولتی که رفتارش را محکوم می کنیم یا در فردی مشهور که با دیدنش سر خود را به نشانه ی تاسف و تنفر تکان می دهیم.سایه ی ما شاخته شده از افکار، عواطف و احساساتی است که آن ها را دردناک، آزاردهنده و نفرت انگیز یافته ایم.وقتی کسی با ترس آشنا نمی شود، چطور می تواند شهامت را بشناسد؟ اگر بدبختی را احساس نکنیم، چطور می توانیم به زیبایی خوشبختی پی ببریم؟ از کجا می توانیم نور را بشناسیم اگر با تاریکی آشنا نشده باشیم؟
وقتی اجازه ی بروز عواطف سرکوب شده ی درونمان را نمی دهیم – یا حتی از باور وجود آن ها سر بازمی زنیم – سایه ی درون ساخته می شود و نیروی لازم را برای نابود کردن زندگی ما و اطرافیانمان پیدا می کند.دروغگویی از دروغ گفتن به خود شروع می شود.صدای سایه ی درون، اطلاعات غلطی به ما می دهد که یکی از آن ها ایثار بیش از حد برای دیگران است.ریشه ی بسیاری از بدی ها را باید در ذهن و فکر خود بیابیم، نه در دنیای اطرافمان.عشق همه چیز را رشد می دهد. در غیر این صورت، عشق نیست.

مادامی که از عشق دور شوید، نیروی ترس افزایش می یابد و نیروی تخریبی اش را که هیچ زندانی برایش نیست، آزاد می کند. این نیرو می تواند زندگی تان را نابود کند. آهسته و پیوسته در تمام زمینه های زندگی تان پیش می رود، آن ها را در اختیار می گیرد و خوشبختی را از شما دور می کند.


بیوگرافی دبی فورد

دبی فورد نویسنده، مربی، سخنران و معلم آمریکایی متولد ۱۹۵۵ در نیویورک است. او متخصص شناخته شده در زمینه تحول شخصی و یکی از پیشگامان مطالعات در زمینه سایه انسان‌ها بود. اثر «سایه» فیلمی آموزشی درباره تاثیرات مخرب سایه است که فورد در سال ۲۰۰۹ تهیه‌کننده آن بود. او با برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشهور به نام Shadow Process به هزاران نفر در سراسر جهان کمک کرد. دبی در برنامه‌های اپرا، صبح بخیر آمریکا، ایده‌های بزرگ با دانی دویچ و فاکس نیوز شرکت کرد و میزبان یک برنامه رادیویی هفتگی بود. همچنین او در سال ۲۰۰۰ موسسه فورد را تاسیس کرد. طبق وبسایت رسمی فورد: هدف اصلی این موسسه ارائه ابزار، آگاهی و چشم انداز به دانش آموختگان است تا بتوانند به پیشرفت جهان و گسترش شادی کمک کنند. ۹ کتاب دبی فورد در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز جای دارند. او در ۱۷ فوریه ۲۰۱۳ بعد از یک نبرد طولانی مدت با سرطان در سن ۵۷ سالگی درگذشت اما آثار بی‌نظیرش تا ابد به یادگار ماندند.


دبی فورد در دانشگاه زندگی‌اش با مسائلی مثل غلبه بر اعتیاد، طلاق والدین و خیانت مواجه بوده. او هرگز از به اشتراک گذاشتن داستان زندگی‌اش خجالت نمی‌کشید. در دوران نوجوانی والدین دبی از هم جدا شدند و او به مصرف مواد روی آورد تا مطابق انتظارات والدینش عمل نکند. طبق مصاحبه دبی با روزنامه USA Today او روزی بیش از ۱۰۰ قرص مصرف می‌کرد. با این حال آشنایی با صحبت‌های چوپرا زندگی دبی را تغییر داد و تاثیر شگرفی در او به وجود آورد. بعد از مدتی دبی متوجه شد به بیماری سرطان دچار شده و تصمیم گرفت این سفر پر فراز و نشیب را به طور شجاعانه با مخاطبانش به اشتراک بگذارد. او در سال ۲۰۱۲ در مصاحبه‌ای با اپرا وینفری اعلام کرد که در حال مبارزه‌ای سخت و معجزه‌آسا با این بیماری است. علاوه بر این دبی بسیاری از تجربیات و داستان‌های زندگی‌اش را در کتاب «شجاعت» با مخاطبان در میان گذاشته است.


دبی فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه جان اف کندی است و به دلیل سهم برجسته خود در زمینه روانشناسی و معنویت جایزه فارغ التحصیلان سال ۲۰۰۱ را از آن خود کرد. در سال ۲۰۰۳ مدرک دکتری افتخاری از دانشگاه امرسون به دبی فورد اعطا شد و در سال ۲۰۰۴ دکتری افتخاری از هیئت مدیره دانشگاه جان اف کندی را دریافت کرد.


در سال ۲۰۰۸ دبی یک سازمان مردم نهاد با نام The Collective Heart را تاسیس کرد. فکر تاسیس این بنیاد با الهام از تعهد اپرا وینفری برای آموزش دختران به وجود آمد. دبی و پسرش بیو اعلام کردند، می‌خواهند نخستین آکادمی کودکان در مناطق روستایی اوگاندار را بسازند. بعد از این خبر هزاران نفر از مردم به آن‌ها پیوستند و اولین مدرسه در بهار ۲۰۰۹ ساخته شد. تا کنون ۶ مدرسه ابتدایی در دو کشور آفریقایی، ۵ مدرسه در اوگاندا و ۱ مدرسه در کنیا در حال ساخت است و طی ۲۰ سال آینده به توانمند سازی هزاران کودک در دنیا کمک خواهد کرد.


مجموعه آثار دبی فورد

۳ کتاب اول دبی با نام‌های نیمه تاریک جویندگان نور، طلاق معنوی و راز سایه هنوز هم به عنوان پیشگامان آموزش‌های عاطفی و معنوی شناخته می‌شوند. نیمه‌تاریک وجود در فهرست پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ قرار گرفت. صداقت، شفافیت و کاربردی بودن از اصلی‌ترین ویژگی‌های آثار دبی است و خوانندگان را به یک سفر درونی و روانی وارد می‌کند. دو کتاب بعدی فورد با عناوین سوال های درست و بهترین سال‌های زندگی خود در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و دارای دستورالعمل هایی برای غلبه بر محدودیت‌های فردی و کسب موفقیت است. چرا مردم خوب کارهای بد انجام می‌دهد ششمین کتاب دبی است. او در این کتاب بزرگ‌ترین فجایع انسانی و شکاف‌های درونی که در زندگی روزمره همه افراد اتفاق می‌افتد را بیان می‌کند. پاک‌سازی آگاهی ۲۱ روزه، یکی دیگر از آثار دبی است که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. هدف از این برنامه کاربردی یافتن معنا و هدف، بالا بردن کیفیت زندگی و مهم‌تر از همه ساختن ارتباط صمیمی و دوستانه با خود است. اثر سایه یکی دیگر از کتاب‌های مشهور این نویسنده است که با همکاری دیپاک چوپرا و ماریان ویلیامسون نوشته شد. در این کتاب سایه انسان از سه دیدگاه متفاوت مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در کتاب شجاعت که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، دبی به ما توضیح می‌دهد که چطور توانسته بر مشکلات زندگی‌اش غلبه کند و به یک زن قوی و شجاع تبدیل شود. در حال حاضر آثار دبی توسط دانشگاهیان، معلمان، وکلا و درمانگرها در سراسر دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد تا آن‌ها نیز همانند دبی بتوانند از صمیم قلب به بقیه انسان‌ها کمک کنند.

اندیشه‌های دبی فورد

دبی فورد در همه آثارش مخاطب را با خود همراه می‌کند. او از آن‌ها دعوت می‌کند تا منشأ نارضایتی هایشان را کشف کنند و سپس بار دیگر با بزرگ‌ترین رویاهایشان ارتباط برقرار کنند. راحتی، اصالت و شفافیت بی‌نظیر دبی مخاطبان را تشویق می‌کند تا همین صفات را در خود بپرورانند. دبی معرفت درونی مخاطبانش را بیدار می‌کند و از ذهن آن‌ها به قلبشان راه میابد. او دیدگاه ما در مورد همه‌چیز را عوض می‌کند و به ما کمک می‌کند به سطحی از درک و آگاهی برسیم که بتوانیم با واقعیت‌ها روبه‌رو شویم. طبق نظر دبی، بزرگ‌ترین تحسین‌کننده هر فرد خود اوست. همین اعتقاد باعث شد مشهورترین مربیان معنوی معاصر از دیپاک چوپرا و ماریانا ویلیامسون گرفته تا نیل دونالد والچ و اندرو هاروی از او حمایت کنند. صحبت‌های صریح و صادقانه دبی همیشه باعث تغییر زندگی دیگران می‌شد. او در شناخت نقاب‌های دروغین انسان‌ها مهارت فوق‌العاده‌ای داشت و به همین دلیل معلم بزرگی برای همگی ماست.

قطع
رقعی
نوع جلد
شومیز
تعداد صفحات
200
مناسب برای
تمام سنین / بزرگسالان
ناشر
آتیسا

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
اشتراک‌گذاری
این کالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!